Zajímavosti » 

Země a vinařství
Víno je světovým zbožím, které se vyrábí v různých zemí světa. Ještě to není tak dávno, kdy zaujímala Evropa ( Francie, Itálie, Španělsko, Německo, Rakousko) první místo ve světě ve výrobě vína. V poslední době si ale zbytek světa již také našel své místo na mezinárodním trhu. Mnoho vín se sice vyrábí ze stejných odrůd vinné révy, ale vína jsou odlišná jako je odlišná půda, klima a způsoby výroby vín. Spotřebiteli to všechno dává velký sortiment a široký výběr vín.
U nás naleznete krátkou informaci o zemi a vinařských závodech, od kterých vína dovážíme a nabízíme v našem sortimentu.
Lexikon vín
Lexikon vína nebo řeč vína jsou slova a pojmy, která jsou velmi důležitá pro milovníky vína. Tyto výrazy Vám pomůžou lépe vínu porozumět, jednoduše vyjádřit Vaše chuťové dojmy a také budete moci Vámi degustované víno správně popsat.

Odrůdy vinné révy
Ve světě existuje do 20.000 odrůd, ze kterých se méně než 2.000 používá pro výrobu vína. Připravili jsme krátký seznam nejznámějších odrůd a krátký popis jejich vlastností.
Jak správně ochutnávat neboli degustovat vína
Proč se víno degustuje? Jak se má víno správně degustovat? Smyslem degustace je poznání a vyhodnocení charakteru a kvality vína. Degustace pomůže v porovnání kvality řady vín mezi sebou. Pro spotřebitele vín je důležité znát náležitosti, podle kterých může být určena kvalita vín. Takovými ukazateli jsou: barva - určení vnějšího vzhledu, vůně - určení vůně vína a chuťové vjemy - určení chuti vína.
Víno a zdraví
Víno je bohaté na minerální látky, které jsou nezbytné pro životní činnosti člověka. Jsou to minerální soli, cukry, glycerín. Minerální složení vína je velmi rozmanité: fluor, mangan, rubidium, kobalt, vanad, jód, brom a jiné. Obsah vitamínů ve víně je velmi rozmanitý...
Vaječné italské těstoviny La Campofilone a skvělé recepty
Firma La Campofilone je rodinný podnik který se nachází v malé středověké vesnice Campofilone a specializuje se na výrobě vaječných těstovin.
Čokoládovna Emils Gustavs Chocolate
Emils Gustavs Chocolate je lotyšská rodinná čokoládovna se sídlem v Rize. Specializuje se na ručně vyráběné čokolády a pralinky dovedně kombinované s kvalitně sušeným ovocem.

Slevy

Proč nakupovat právě u nás:

 • Široký sortiment
 • Vysoká kvalita všech produktů
 • Výhodné akční nabídky na různé výrobky
 • Snadný a jednoduchý nákup v našem e-shopu
 • Výhodný systém slev
 • Rychlé zpracování objednávek a doručení zboží
 • Poradenství výběru vín telefonicky nebo e-mailem
 • Jednotlivý přístup a pečlivá pozornost ke každému klientu
 • Náš cíl - 100% spokojenost zákazníka

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
 • Naše filozofie

  Jsme rádi, když jste spokojení.

 • Potěšte

  sebe a své blízké
  a dopřejte si to nejlepší
  z našeho širokého sortimentu.